24
Вт, Окт

Результаты чемпионата и первенства Европы 2017

Мировые новости
Typography

 

Boys (12-13 years) -40kg
1. Bulanov Aleksandr  (Russian Federation, n°349)
2. Rossikhin Andrei (Russian Federation, n°14)
3. Doroshkevich Vladislav (Russian Federation, n°65) 
3. Datka Kuanysh (Kazakhstan, n°89) 


Boys (12-13 years) -50kg
1. Lapin Aleksei (Russian Federation, n°540)
2. Kostov Bogomil (Bulgaria, n°182)
3. Melnichenko Kirill (Russian Federation, n°480)
3. Matsanov Kirill (Russian Federation, n°31)

 
Boys (12-13 years) +50kg 
1. Madaev Eldar (Russian Federation, n°24)
2. Gavrilov Denis (Russian Federation, n°542)
3. Melikian Albert (Ukraine, n°434)
3. Maliuk Andrii (Ukraine, n°495) 


Boys (14-15 years) -50kg
1. Nasukhanov Safai (Russian Federation, n°40)
2. Kerim Miras (Kazakhstan, n°93)
3. Valetenko Aleksandr (Russian Federation, n°451)
3. Yunus Emre Demirci (Turkey, n°220) 


Boys (14-15 years) -55kg
1. Patrascu Matei (Romania, n°179)
2. Denisov Mikhail (Russian Federation, n°458)
3. Kukushkin Daniil (Russian Federation, n°18)
3. Myktybek Nurasyl (Kazakhstan, n°95) 


Boys (14-15 years) -60kg
1. Solovev Egor (Russian Federation, n°52)
2. Pegov Nikita (Russian Federation, n°354)
3. Sergaev Ilia (Russian Federation, n°551)
3. Batunov Nikita (Russian Federation, n°487) 


Boys (14-15 years) -65kg
1. Rares Nicolae Popa (Romania, n°390)
2. Emir Münir Sabanuc (Germany, n°430)
3. Shmakov Kirill (Russian Federation, n°32)
3. Skowroński Jakub (Poland, n°535) 


Boys (14-15 years) -70kg
1. Mironenko Andrei (Russian Federation, n°472)
2. Mustafaev Aleksandr (Russian Federation, n°12)
3. Krasniak Jakub (Poland, n°408)
3. Afanasev Nikita (Russian Federation, n°555)
 
Boys (14-15 years) -75kg
1. Kapustin Mykyta (Ukraine, n°498)
2. Ramon Ruiz Juan (Spain, n°152)
3. Vely Eddy (French, n°279)
3. Blatry Nolan (French, n°319) 


Boys (14-15 years) +75kg
1. Galiev Konstantin (Russian Federaton, n°58)
2. Tornai Balint (Hungary, n°199)
3. Wojtowicz Maciej (Poland, n°528) 


Boys (16-17 years) -55kg
1. Kharlamov Aleksandr (Russian Federation, n°57)
2. Baimuradov Magomed (Russian Federation, n°37)
3. Abastov Askhab (Russian Federation, n°17)
3. Efimov Nikita (Russian Federation, n°488) 


Boys (16-17 years) -60kg
1. Krutykh Georgy (Russian Federation, n°26)
2. Tarasov Iliy (Russian Federation, n°56)
3. Mukayev Kuandyk (Kazakhstan, n°88)
3. Zhymabek Nurbakyt (Kazakhstan, n°96)
 
Boys (16-17 years) -65kg
1. Akopian Gevorg (Russian Federation, n°27)
2. Kuchukbaev Deniil (Russian Federation, n°51)
3. Korogodskyi Sergei (Ukraine, n°105)
3. Sautron Stevens (French, n°324) 


Boys (16-17 years) -70kg
1. Stępniak Adam (Poland, n°377)
2. Stachacz Adam (Poland, n°221)
3. Yeter Dogukan (Turkey, n°211)
3. Hutanu Catalin (Romania, n°173) 


Boys (16-17 years) -75kg
1. Beldy Dmitrii (Russian Federation, n°453)
2. Sharin Nikita (Russian Federation, n°489)
3. Krus Mikalai (Belarus, n°514)
3. Ibadov Shiri (Russian Federation, n°43) 


Boys (16-17 years) -80kg
1. Zhidko Sergei (Ukraine, n°106)
2. Khutorskoi Evgenii (Russian Federation, n°478)
3. Gevorgian Aram (Russian Federation, n°49)
3. Dita Stefan (Romania, n°188) 


Boys (16-17 years) +80kg
1. Melnik Kirill (Russian Federation, n°481)
2. Dzyubin Sergey (Russian Federation, n°42)
3. Maksimov Oleg (Russian Federation, n°355)
3. Csobanci Vilmos (Hungary, n°207) 


Girls (12-13 years) -40kg
1. Grigorova Kristina (Russian Federation, n°482)
2. Slavina Sofiia (Russian Federation, n°356)
3. Grygo Martyna (Poland, n°538)
3. Matuszewska Kinga (Poland, n°237) 


Girls (12-13 years) -45kg
1. Goncharova Tatiana (Russian Federation, n°460)
2. Trzepanowska Aleksandra (Poland, n°404)
3. Dymek Małgorzata (Poland, n°246)
3. Montini Noah (Switzerland, n°195) 


Girls (12-13 years) +45kg
1. Karpova Ekaterina (Russian Federation, n°545)
2. Kozyreva Ekaterina (Russian Federation, n°546)
3. Biliukova Varvara (Russian Federation, n°558)
3. Bianca Gabriela Teodorescu (Romania, n°389) 


Girls (14-15 years) -50kg
1. Antoshkina Irina (Russian Federation, n°552)
2. Krzywnicka Weronika (Poland, n°412)
3. Gaidina Valeriia (Russian Federation, n°44)
3. Kuklińska Kinga (Poland, n°536) 


Girls (14-15 years) -55kg
1. Kobyshchina Victoriia (Russian Federation, n°493)
2. Melike Tugba Yogurtanlı (Turkey, n°216)
3. Kustayeva Maral (Kazakhstan, n°92)
3. Tcybakina Anastasiia (Russian Federation, n°471)

 
Girls (14-15 years) -60kg
1. Szalai Greta (Hungary, n°202)
2. Tokareva Liubov (Russian Federation, n°483) 


Girls (14-15 years) +60kg
1. Jaremko Zuzanna (Poland, n°533)
2. Dmitrienko Elizaveta (Russian Federation, n°548)
3. Ercsenyi Dorka (Hungary, n°364)
3. Matulis Nataliya (Russian Federation, n°39)
 

Girls (16-17 years) -50kg
1. Aratovska Ilona (Ukraine, n°496)
2. Sauitova Madina (Kazakhstan, n°90)
3. Shevchuk Tatiana (Russian Federation, n°461)
3. Kuzina Daria (Russian Federation, n°20) 


Girls (16-17 years) -55kg
1. Union Paula (Spain, n°160)
2. Guigonis Maeva (French, n°311)
3. Mary Eloise (French, n°281)
3. Lipińska Agnieszka (Poland, n°222) 


Girls (16-17 years) -60kg
1. Kozlova Ekaterina (Russian Federation, n°477)
2. Kozhevnikova Alina (Russian Federation, n°470)
3. Stachowicz Natalia (Poland, n°252)
3. Zabelina Elizaveta (Russian Federation, n°549) 


Girls (16-17 years) -65kg
1. Zhirova Lidiia (Russian Federation, n°36)
2. Vitay Luca (Hungary, n°370)
3. Nemeth Carmen (Slovakia, n°391)
3. Patrakova Evelina (Russian Federation, n°54)

 
Girls (16-17 years) +65kg
1. Lewandowska Patrycja (Poland, n°379)
2. Manic Ivana (Serbia, n°559)
3. Horvath Dorottya (Hungary, n°365)
3. Barylak Karolina (Poland, n°235) 


Men (+18 years) -70kg
1. Iunusov Alim (Russian Federation, n°541)
2. Kotov Andrei (Kazakhstan, n°80)
3. Grundler Guillaume (French, n°287)
4. Zhardiev Nikita (Poland, n°6) 


Men (+18 years) -80kg
1. Galiev Aleksei (Russian Federation, n°46)
2. Gabaraev Lasha (Rusian Federation, n°34)
3. Kanapin Yerbolat (Kazakhstan, n°100)
4. Tejero Ivan (Spain, n°146) 


Men (+18 years) -90kg
1. Tusseau Antonio (French, n°265)
2. Sypien Patryk (Poland, n°7)
3. Kochnev Kirill (Russian Federation, n°479)
4. Aksenenko Ivan (Russian Federation, n°30) 


Men (+18 years) +90kg
1. Kovalenko Konstantin (Russian Federation, n°33)
2. Galinski Damian (Poland, n°3)
3. Navarro Alejandro (Spain, n°129) 
4. Kapanadze Goderzi (Russian Federation, n°455)

 
Men (35-39 years) -85kg
1. Aliev Abdullakhat (Russian Federation, n°10)
2. Zubarev Artem (Russian Federation, n°50)
3. Savchuk Aleksandr (Russian Federation, n°466)
4. Rybar Miroslav (Slovakia, n°393) 


Men (35-39 years) +85kg
1. Lunev Dmitrii (Russian Federation, n°454)
2. Nekam Arnaud (French, n°267)
3. Beaurieux Manuel (French, n°313)
4. Hadj Moussa Arezki (Algeria, n°108) 


Men (+40 years) -85kg
1. Gadzhikurbanov Alibek (Russian Federation, n°469)
2. Pietrzyk Slawomir (Poland, n°381)
3. Kryvoshapka Stanislav (Ukraine, n°499)
4. Bykovskii Viacheslav (Russian Federation, n°492) 


Men (+40 years) +85kg
1. Gorbach Valentin (Russian Federation, n°462)
2. Pavlov Andrey (Russian Federation, n°15)
3. Parisi Claudio (Belgium, n°118)
4. Sigachev Mikhail (Russian Federation, n°353)

 
Women (+18 years) -55kg
1. Szefer Daria (Poland, n°107)
2. Konovalova Natalia (Russian Federation, n°554)
3. Baistriuchenko Lilia (Ukraine, n°497)
4. Iavorscaia Nastasia (Moldova, n°437)

 
Women (+18 years) -65kg
1. El Haimour Shainez (French, n°323)
2. Khripunova Anastasiia (Russian Federation, n°350)
3. Saavedra Claudia (Spain, n°133)
4. Chimkowska Emilia (Poland, n°522) 


Women (+18 years) +65kg
1. Grebenshchikova Uliana (Russian Federation, n°557)
2. Jasko Maria (Poland, n°247)
3. Zasorina Kseniia (Russian Federation, n°457)
4. Opęchowska Beata (Poland, n°520) 


Women (+35 years) -65kg
1. Alekseeva Yulia (Russian Federation, n°494)
2. Abu Ali Irina (Russian Federation, n°539) 


Boys-Girls (12-13 years) Kata
1. Sultanov Mark (Russian Federation, n°61)
2. Rossikhin Andrei (Russian Federation, n°14)
3. Kostov Bogomil (Bulgaria, n°182)
4. Gonzalez Alba (Spain, n°127) 


Boys (14-17 years) Kata
1. Starkov Egor (Russian Federation, n°53)
2. Kharlamov Aleksandr (Russian Federation, n°57)
3. Bacherikov Nikolai (Russian Federation, n°490)
4. Waniewski Jan (Poland, n°231) 


Girls (14-17 years) Kata
1. Martinez Eva (Spain, n°142)
2. Juvina Madalina (Romania, n°178)
3. Balabanova Vasilina (Russian Federation, n°64)
4. Sirghe Andreea (Romania, n°172)
 
Men (+18 years) Kata
1. Kozłowski Konrad (Poland, n°238)
2. Tercjak Maciej (Poland, n°241)
3. Ferrer Gabriel (Spain, n°144)
4. Belov Ilia (Russian Federation, n°29)

 
Women (+18 years) Kata
1. Alvarez Elsa (Spain, n°140)
2. Bragina Maiia (Russian Federation, n°60)
3. Romero Cristina (Spain, n°134)
4. Kovalenko Anastasiia (Russian Federation, n°452) 


Team Kata 
1. Russian Team 1
- Alikin Aleksandr (n°45) - Titkov Igor (n°55) - Bragina Maiia (n°60)
2. Poland Team
 - Kamila Krzak (n°234) - Maceij Tercjak (n°241) - Marcin Sturgulewski (n°503) 
3. Russian Team 2
 - Danil Uzhva (n°19) - Ilia Belov (n°29) - Sergei Shaidurov (n°41) 
4. French Team
 - Apavou Aurélie (n°269) - Vedapodagom Jean-Luc (n°291) - Ludivine Vedapodagom (n°309)
4. Hungary Team 1
- Balazs Schäffer (n°198)  - Bence Horvath (n°201) - Sandor Laczko (n°206)  


Best Technique 
Tusseau Antonio 


Best Spirit 
El Haimour Shainez 

Error : Please select some lists in your AcyMailing module configuration for the field "Автоматически подписать на рассылки" and make sure the selected lists are enabled

Подпишитесь на информационную рассылку новостей Федерации Киокусинкайкан России. Осу!
Advertisement

Facebook

Вконтакте